ריבת אתרוגים

מאתרוגי גדולי הדור  כסגולה ללידה קלה

 

יש בו טעם ויש בו ריח ויש בו גם סגולות. בתום חג הסוכות, לאחר ברכת ארבעת המינים, לוקחת ש. (השם המלא שמור במערכת), אתרוגים ומכינה מהם ריבה.

לפני שנים, גילתה ש., כי  המקור המביא את סגולותיו של קליפות האתרוג, מהימן ואף עובד. מכל הארץ החלו לזרום אליה אנשים, לרכישת הריבה, ואף הרבנית קנייבסקי ע”ה קיבלה ממנה ריבה.

למען כלל ישראל, יצאנו לבדוק: כיצד פועלת הסגולה הידועה?

ש., במילים מרגשות, מספרת את סיפורה האישי:

במשך עשר שנים, המתנו לילדים. ניסינו הכל, תפילות, ברכות וסגולות. אלא שלא אחת יידעו אותנו אנשים על “סגולות” שלא היו אלא המצאה מטופשת, שלא כתובה בשום מקום.

“תחשבי על אדם שסובל ואין לו ילדים”, אומרת ש. בעיניים דומעות, “ואומרים לו כדאי לך כדאי לך, תעשה את כל המאמצים ותיוושע. והוא מנסה, ומתאכזב פעם אחר פעם…

“בניגוד לסגולות רבות, לריבת האתרוגים יש מקור. הוכחה לכך, היא סמיכת ידיו של הגאון רבי חיים קנייבסקי שליט”א על הדבר!

 

אני אישית”, היא מספרת, “לא עשיתי סגולה זו עד שידעתי שיש מקור מוסמך לעניין ושרבנים חשובים ממליצים עליה”.  

הרבנית קנייבסקי ע”ה,  ידועה היתה בריבת האתרוגים אותה חילקה כסגולה ללידה קלה. בסביבות חנוכה, היתה  נגמרת כמות הריבה הענקית של הרבנית קנייבסקי ע”ה, או אז, היא היתה שולחת ש., כמויות של ריבה נוספות לרבנית.

 “לא יאמן, אבל זכיתי להביא לרבנית מאה עשרים מנות לעשרה ימים. בחישוב פשוט, יוצא כי מדובר באלפי מנות בקופסאות מיוחדות אליהן מצורף דף ההסבר על סגולות האתרוג.

מסתבר, כי ביתה של ש. הינו מפעל של ממש, ליצור ריבת אתרוגים.

משפחתה של ש. מתרחקת מפרסום, מתוך הבנה כי ברגע שיפורסם שמה, היא תוצף בפניות.

את הריבה, מכינה ש. בתוך סיר ענק התופס שלוש להבות מהכיריים. כיוון שיש צורך להכין את הריבה רק מאתרוגים שבירכו עליהם, אוספים בני המשפחה אתרוגים רבים אחרי סוכות.

הריבה של גדולי הדור

ש מספרת “ב”ה רואים כל כך הרבה ישועות”, היא אומרת ומראה לי מחברת מלאה בסיפורים.

“קרוב לעשרים שנה אנו זוכים להכין ריבה מאתרוגים מהודרים עליהם ברכו גדולי הדור. זוהי ריבה מיוחדת יותר ומבוקשת מאוד. בזמנו, קיבלנו את האתרוג של פוסק הדור מרן הגרי”ש אלישיב ומרן הרב עובדיה יוסף זצוק”ל, ויבדלו לחיים ארוכים הגאון רבי חיים קנייבסקי, הגאון רבי עובדיה יוסף, הגאון רבי ניסים קרליץ שליט”א, ועוד גדולי דור ידועים.

אנו מלקטים דווקא את האתרוג עליו ברך הצדיק, ולא את האתרוג אותו הוא מנענע, כי כידוע לכל צדיק יש ארבעה-חמישה אתרוגים. מהאתרוג המהודר אנו מכינים ריבה ענקית, המורכבת מכחמישה עשר אתרוגים של גדולי הדור, ואני משלימה לשישים אתרוגים, מאתרוגים נוספים.  

“הרבנית קנייבסקי ע”ה היתה אומרת שעל כל אתרוג של גדול בישראל, כל כך הרבה אנשים מברכים, מלבד הכוונה של הצדיק שבירך”.

בעיצומו של הראיון, נשמעת דפיקה בדלת. גבר נכנס ומבקש את ריבת האתרוגים עבור אשתו הכורעת ללדת. “מתי היא צריכה ללדת?” מתעניינת ש. “אשתי כבר בחדר לידה”, הוא עונה, וש. ממהרת לתת לו.  

“בשורות טובות” היא מברכת אותו בצאתו.

אין ספק, כי לכך שאנו זוכים לקבל את האתרוגים המהודרים ביותר של גדולי הדור, לשם עשיית הסגולות, ישנה ברכה מיוחדת והשפעת שפע מיוחד, על כל הצריכים לישועות.

 

“תביני”, מסבירה לי ש., ומצליחה לרגש גם אותי, “העבודה כל כך קשה, שאני רוצה תמורה אמיתית עליה:   צדקה,    חסד.    אין תמורה גדולה מזאת. חלק גדול מן הריבות נתרמות לארגון אות חיים, אשר נותן מענה עצום לילדים חסרי בית או חסרי הורים, בדמות חונך אבהי וכן בהפצת תורה וחסד. אות חיים המולידה את הילדים מחדש, היא הביטוח שגם אלו המצפים לילדים, שבעזרת ד’ יגיעו לעולם, יזכו לחיים טובים ומאושרים.

סגולת ריבות גדולי הדור, תצטרף אל סגולת הצדקה האדירה, ויחד- יזכו כולם לראות בנים ובני בנים, בריאים בגופם ובנפשם

 

התקשרו עכשיו לארגון אות חיים לטלפון  1800-21-10-10 מענה 24 שעות ביממה וצנצנת אישית מן הריבה הזו, המסייעת למגוון רחב של עניינים, תגיע היישר לביתם של התורמים ל”אות חיים” בתוספת מתנה מיוחדת.

( כתבה זו פורסמה לפני כ 3 שנים בעלון מעייני הישועה )

לקבלת מרקחת ריבת האתרוגים

 

ולמסירת שמות לברכה אצל הרב קנייבסקי שליט”א

 

התקשרו לארגון אות חיים

 

1-800-21-10-10

                                                     ריבת אתרוגים  סגולה ללידה קלה

 

ריבת אתרוגים